Tallinna vestlusring

Tallinna vestlusring toimus 16. jaanuaril 2019 Arhitektuuri- ja Disainigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn). Kuna osalesid ka riigivõimu esindajad, keskendus suur osa küsimustest riigi rollile kohaliku süsinikujalajälje vähendamisel.

Vestluses osalesid arhitekt Indrek Allmann, arhitekt Raul Kalvo, Taltechi professor akadeemik Jarek Kurnitski, KredExi hoonete energiatõhususe projektijuht Kalle Kuusk, arhitekt Jaak-Adam Looveer, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantsler Jüri Rass, insener Erkki Seinre, arhitektid Mihkel Tüür ja Rene Valner. Vestlust modereeris Eik Hermann.

Tartu vestlusring

Kui võimupealinna vestlusringis keerlesid küsimused ümber poliitika ja võimuesindajate pinnimise, siis vaimupealinnas 6. märtsil 2019 peetud vestluses astuti mõned sammud tagasi ning üritati rahulikumal moel paigutada kohalikud energiaregulatsioonid laiemasse konteksti, kus unistused kestlikust energiakasutusest satuvad kõrvuti ökosüsteemide hoidmise ja varandusliku kihistumise vältimise ja leevendamise kaalutlustega. Vestlusringis osalesid Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, maastikuarhitekt Karin Bachmann, ökoloog Aveliina Helm, arhitekt-füüsik Kaja Pae, veematkajuht ja arhitekt Rene Valner ning ehitusinsener Kalle Virkus. Vestlust modereeris Eik Hermann.

Superministeeriumi vestlusring

Tallinna Superministeeriumi vestlusring toimus 27. augustil 2019. Arutelu naasis siin riigi rolli juurde süsinikujalajälje vähendamisel. Vestlusringis osalesid arhitekt ja Liginulli näituse kuraator Mihkel Tüür, arhitekt, Eesti Arhitektide Liidu asepresident Peeter Pere, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantsler Jüri Rass, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna nõunik Margus Tali, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juhataja Jaanus Uiga, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, Muhu valla ehitusnõunik Indrek Võeras ja Liginulli näituse kuraator Eik Hermann.

Pärnu vestlusring

Pärnus Uue Kunsti Muuseumis 31. oktoobril 2019 toimunud vestlusringis osalesid arhitekt, AB Control asutajaliige Britt Vaher, Pärnu linnavolikogu liige ja ettevõtja Silver Smeljanski, veematkajuht ja arhitekt, Liginulli näituse kuraator Rene Valner ning arhitekt ja Liginulli näituse kuraator Mihkel Tüür. Vestlust modereeris Eik Hermann.